Alergie na roztoče
Alergie na roztoče je respirační alergie způsobující především alergickou rýmu. Bývá často podceňována a v důsledku toho i nedostatečně léčena. Přitom pokud se neléčí, může se výrazně zhoršit a přejít do alergického astmatu.
Roztočům se prakticky nevyhneme. Jsou všude a pořád okolo nás. Celoročně žijí v lidských obydlích, a protože milují teplo a vlhko, nejčastěji sídlí v lůžkovinách, prostěradlech, kobercích, záclonách, závěsech a plyšových hračkách.
Bez období oddechu
Alergie na roztoče se nazývá pereniální, tzn. celoroční. Zvýšený počet roztočů pozorujeme na podzim a v zimě, kdy své byty více vytápíme a méně větráme. Vytváříme jim tak ideální podmínky pro jejich množení. Preventivní opatření jsou tak pro alergiky naprostou nezbytností a při léčbě krokem číslo jedna.
Rizika spojená s alergií na roztoče
Alergie na roztoče je chronické onemocnění. Vyvolává příznaky typické pro respirační alergie: rýmu, zánět spojivek, ekzém, kašel, dýchací obtíže, … Všechny tyto příznaky jsou často doprovázeny nekvalitním spánkem a pocitem únavy během dne. Vliv na každodenní život je tak patrný na:
-
kondici a zdraví. Nejenže vede k možnému omezení tělesných aktivit, ale může vést také k nejrůznějším zdravotním komplikacím, při nedostatečné léčbě se může navíc zhoršit a přejít do alergického astmatu;
-
pracovním a osobním životě. Může mít negativní vliv na učení a rozvoj, zvláště pak u dětí.
S alergií na roztoče se rozhodně nesmiřujte a svůj problém řešte. Nenechte respirační potíže v případě neléčení alergie přejít v nebezpečné astma. Alergii na roztoče rozpozná a potvrdí alergologické vyšetření a alergolog vám pak navrhne tu nejlepší léčbu právě pro vás.
Zdroj:
www.jsem-alergik.cz